pondelok, septembra 7

Zkrátka

Hokaido polievka.

Uvariť očistenú hokaido vo vode, odliať časť vody, rozmixovať. Pridať múku vymiešanú v mlieku.

K tomu môžete podaávať syr, tekvicové, opražené semiačka a kvapku oleja. 


Ak nemáte čas alebo chuť, vyprážaný karfiol alebo brokolica má ľahkú skratku na takéto placky bez zbytočných riadov. Napríklad veľké kúsky karfiolu niekedy bývajú vodnaté a v strede bez chuti - takto sa tomu vyhnete. Stačí zmiešať všetky tri suroviny: vajíčka, múka, strúhanku a pridať uvarené a pomliaždenú brokolicu/karfiol. Samozrejme soľ.

Potom už len vytvarovať guličky a na panvici ich zplackovatieť alebo rovno spraviť placky.

Jednoduché a chutné. 


Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.