O blogu


Tento blog bol pôvodne o varení a knihách ale po čase som akosi prirodzene prestala písať (ale nie variť a čítať). V poslednom čase sa ale snažím vrátiť k trochu pravidelnejšiemu písaniu.

Predsa len, písať, písať, písať je jediný spôsob ako písať a dokončiť aj knihu.

Upozornenie číslo 1: toto je denník

Namiesto krasopisu som sa rozhodla tentoraz blog pojať skôr ako miesto kde sa môžem bez záväzkov vypísať, kde žiadna veta nie je zlá ak zo mňa vyjde prirodzene.

Upozornenie číslo 2: toto je neformálny denník

Pokúsim sa vyhýbäť preklepom a gramatyckím chibám ale dopredu vám môžem povedať, že mi gramatika žily netrhá, takže ľudia, ktorým na tom veľmi záleží môžu, môžu mať problém.


Téma

Príspevky teda budem písať ohľadne písania a (aspoň v tomto momente) to znamená moju light-fantasy knihu [insert title here].

Ok, moja kniha má neformálny názov aj neformálnu obálku (a teraz aj neformálny denník).

Neviem či na ňom tak záleží - keď budem písať tak o ten jednej knihe takže na tom zas tak nezáleží ale úprimne, kniha má zatiaľ názov ako má meno hlavný hrdina takže by som vás len plietla.

Budem písať buď čo som zažila, čo som spravila, čo som prečítala... jednoducho čokoľvek čo mám pocit, že sa vzťahuje ku knihe alebo písaniu.


Formát

Články budú mať dve stále a jednu nestálu sekciu.

Dosiahla Som
je sekcia kde zhrniem čo som za deň zvládla
bude to väčšinou konkrétny počet slov, niekedy to bude aj veci ako "našla som fotku pre jednu svoju postavu" alebo "strávila som nejakým čas hľadaním tejto a tejto informácie". Jednoducho čokoľvek som do knihy investovala nájdete tu.

Novinky
sú s tým priamo prepojené - je to čo som do knihy pridala
Môže to byť len scéna alebo len postava alebo len nejaký element alebo čokoľvek. V podstate vysvetlím čo presne som to dosiahla.

Tipy
je miesto kde dúfam, že nebude prázdno
V podstate to budú rady, ktoré som našla online alebo som možno sama na ne prišla (aj to sa môže stať...) takže ak niekoho nezaujíma časť denník ale je spisovateľ tak toto môže byť pre neho.


Pointa

Tento denník chcem písať ako vyventilovanie, prax, záznam a hlavne istý záväzok, že to myslím vážne. Bude ma to nútiť písať už len aby som mohla napísať článok, že som sa na to úplne nevykašľala.Dúfam, že sme sa vďaka tomuto vysvetleniu pochopili a niektorý spisovatelia sa v mojich záznamoch aj nájdu, povzbudia alebo si spolu so mnou posťažujú alebo sa tým uchlácholia. Či dokonca by som im s niečím pomohla - to by bolo super =D.

P.S: Nechystám sa písať podrobne o príbehu ani rozoberať čo kto v mojej knihe spravil. Budem rozoberať tie "technické" stránky ako "teraz som mala scénu kde približujem problém x medzi postavami A a B a táto scéna má za cieľ dosiahnuť cieľ y".

Eventuálne aj pridám aspoň úplny základ o príbehu (anotáciu?) ako o čom je, akú sú postavy a tak. Pre tých, ktorých by to zaujímalo.

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.