utorok, júna 10

¤ Mrie žky ¤


Opäť waflujeme. 

A tentoraz tu mám pre vás zaručený recept(y) ktorý sa mi po niekoľkých sklamaniach zatiaľ skvele vyplatil.Pri prvej variante z 10.6 som vyšľahala celé vajíčka s cukrom a pridala múku a mlieko a slnečnicový olej (neviem ako som dokázala byť neverná olivovému! =D) a aj škoricu a sódu bikarbónu ale len trošilinku!!!

U druhej, dnešnej variante sme nemali vajíčka ale to vôbec nevadilo. Stačí zmiešať:

  1. Múka
  2. Cukor
  3. Mlieko
  4. Tuk (olej/maslo)
  5. trošku sódy bikarbóny alebo niečo nafukujúceho
Ako vidíte, nie je to žiadna veda, vlastne by mohlo fungovať aj palacinkové keďže ani neviem aký je medzi nimi rozdiel =D dokonca som ho vymiešala ručne metličkou. Priznám sa že som ešte pridala vanilkový cukor namiesto škorice z predošlého ale tak hore je základ a čo už si tam pridáte navyše je na vás.

Konzistencia cesta môže byť vlastne akákoľvek a od neho potom záleží aj hutnosť výsledného produktu.Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.