utorok, júna 3

new obssesion named Tofu

Krása tofu s bazalkou spočíva v tom že aj samo chutí delikatesne. A tak som sa rozhodla spraviť nátierku ktorá sa podarila navyše bez tuku a veľmi zdravá (čo sa stáva mojím novým motom =D).


Na takúto ľahulinkú večeru potrebujete zeleninu ktorú máte radi, tofu a nejakú obyčajnú smotanovú nátierku (pozrite zloženie kde by malo byť len mlieko/smotana a syridlo - hlavne žiadna chémia). 


Priznám sa, že nakrájať zeleninu priamo do nátierky trochu tlmí ich výraznosť ale je to praktickejšie než si pri každom súste vyberať. 


Navyše môžete mať oboje - dať zeleninu do nátierky (na ktorú fakt stačí len tofu a smotanová nátierka) aj vedľa taniera.


Obzvlášť vyniknú olivy ale ak ich nefancyuujete ako ja stačí vám napríklad kápia, uhorky bez šupi a rajčiny


Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.