piatok, júna 17

Zelenina naša každodenná


Zelenina a mojich 7 spôsobov ako ju použiť.


Prvý recept bol výsledok mojej železnej horúčky (kratučké obdobie kedy som zistila ako zlá je moja anémia a snažila sa nahrabať čo najviac železa) - každý kúsok zeleniny tu má vyššiu hodnotu železa a nie je tam syr ani nič iné z mlieka, ktoré jeho vstrebávanie zastavuje.


Toto je môj chabý pokus o ratatuile. Chutný ale chabý.

Opečené kúsky baklažánu, cukety a cibule. Plus rajčinový pretlak.


 Zemiaková kaša a slnečnicové k tomu.


Tu je obyčajný šalát s mozzarellou, opečenou sušenou rajčinou a kúskami omelety.


Zelenina opražená so sojovou omáčkou, na ryžových rezancoch.Niekedy stačí všetko olúpať, poliať to olejom a posypať korením a za štvrť až pol hodinku je lahodný obed alebo večera na stole.

Toto sú len opečené zemiaky a reďkovka.


 Pita. Úžasná, chutnučká pita s pre mňa legendárnym syrom haloumi. Pre nás možno netradičný, má nízku teplotu roztopenia, takže sa dá prekrásne opekať. K tomu zelenina (špenát, rajčiny, paprika, zmes kapustovo-šalátová) a dresing - my sme mali ako smotanový tak aj avokádový (nátierku ale tak, to je už detail). To všetko do chlebovej placky, roztvorenej a rozpolenej a je to bomba.


Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.