pondelok, mája 18

TvaRohovo-MasCarPony Čokoládkové Mafinky s banánom

Muffinky sú klasicky podľa môjho receptu (múka, vajíčka, mlieko, olej, cukor, prášok do pečiva) s tým, že som pridala naviac rozpustenú kvalitnú čokoládu, 200 gramov aby som bola presná.


A aj sa mi podarili pekne.

Pri plnke som sa inšpirovala na jednom blogu čo odoberá myslím sestra a išlo len o to zmiešať tvaroh a mascarpone. Do toho som dala ale aj cukor a vanilkový studený puding aby to bolo krémovejšie.

Prvý koláčik má na sebe banán a okolo polevu.


A páčil sa mi natoľko, že som sa vybláznila aj na ďalších.


A to vzormi


Ale hlavne foťákom.


Každý dostal iný koláčik.

Tento je napríklad pre babku.Muffinky si chválili a musímpovedať, že vyzerali rovnako úžasne ako chutili.

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.