utorok, marca 28

Krycie meno DaKaR


Tri slová: Domáce Krémové RizotoŽiadne špeciálne zručnosti. Žiadne nezohnateľné suroviny.


Keď príde na krémové rizoto, možnosti sú nekonečné, postup jednoduchý a jediné čo okrem tej správnej druhy ryže (arborio), vody a korenín budete potrebovať je trochu trpezlivosti naviac. Alebo len dobrú knihu =D.


Trik krémovej ryže spočíva v jej druhu - Arborio zostáva vnútri pevná aj keď sa na okrajoch rozplýva a lepí a vodu nasáva ako ťava. Vážne.

Pri príprave opečiete suroviny, ktoré chcete. Alebo aj nie.
Pridáte (možno len do oleja) ryžu. Alebo aj nie.
Čo musíte spraviť je dať ryžu a k tomu takmer dvojnásobný objem vody.
Do toho zeleninu a /alebo bujón (alebo aj nie) a korenie.

A potom len varíte. Pridávate vodu. Čakáte. Keď je ryža uvarená, ešte varíte. Varíte a pridávate vodu dokiaľ nemáte pocit, že to vyzerá tak ako to chcete.

Hotovo.


Moje prvé rizoto bolo len s opečenými hríbami, jarnou cibuľkou, kockou zeleninového bujónu a čarovnej, nie tajnej ingredience menom kari, ktoré mu dodalo chuť rovnako skvelú ako farbu.


A potom sa to len nabalovalo.

Každá zelenina znamená viac korenia, to je asi najzákladnejšia rovnica platná aj tu. Skúšala som s ňou aj s tofu a tiež len samé s rukolou, tvrdým syrom a trochou cottage cheese navrchu.Varovanie: vydarené sú vysoko návykové

Užívať s rozvahou. Vhodné prekvapivo aj pre malé deti (môj malý brat mi ich pochválil).

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.