štvrtok, mája 26

Citát

Napriek nepopierateľnému zdaniu nielenže žijem ale mám aj veľa článkov čakajúcich na publikovanie, dokončenie alebo samotné zhotovenie. Dôvod uvediem skúškové aj keď na tom má asi väčší podiel predestinácia a lenivosť. A vyhýbanie. Napríklad variť varím ale písať až tak nepíšem. Moja neochota je očividne vyberavá a svoj výber so mnou nekonzultovala.

To ale nebude môj prípad. Ja som sem teraz neprišla vysvetľovať ani sa ospravedlňovať - chcem vedieť váš názor. Vážne. V dnešnej dobe to hovoria všetci blogery, niekedy skôr len z povinnosti než zo skutočného záujmu ale ja by som rada vaše hlasy a hlavne tie názory a budem ešte radšej za nové nápady.Druhý diel knihy Prázdna sa nielen rysuje, má 30 strán a 4 z nich sú len nápady. Ale mám aj citáta na začiatku - lepšie povedané, mám citáty na začiatku a neviem ktorý vybrať.

Toto sú tie prvé nápady na ne a ako vravím, pokiaľ máte ďalší čo by sa tiež hodil, rada ho pridám. Som vo fázy vyberania, vo fázy fantázie (ff) a nič tu nie je nemožné.

Moje zatiaľ-né citáty sú:“Because an illusion is an illusion. 
Reality always exists despite the facade.” 

(Pretože ilúzia je ilúzia.
Realita existuje vždy, aj napriek klamstvám.)


"When the soul lies down in that grass
the world is too full to talk about."

(Keď si duša do tej trávy ľahne
svet je príliš plný než aby sa rozoberal/o ňom hovorilo.)

“Where there is ruin, there is hope for a treasure.”
(Kde sú ruiny je aj nádej na poklad.)

Budem povďačná za každý názor a každý citát a neváhajte sem hádzať veci a byť úprimný prečo sa vám ktorý ne/páči.

Ďakujem.

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.