pondelok, januára 12

Another one from Kelly Oram


13582049

“She questioned my sexual preference in a highly offensive way, so my fist questioned the proximity of her face in an even more offensive way.” 



Kelly is one of the autors a bokish girl can rely on. After reading two of her books (one to discover she is great and second to confirm she is GREAT) I didn´t hesitate. 

What can you expect from a writer like our Kelly Oram?

Laughing. A lot of  laughing out loud and aching corners of your mouth and strange looks from every passerby. Maybe she talks about some serious matters in her book - identity, stereotypes, ... It is all taken from a unique point of view, making you think and not really sweat for it.

To the core ...

Ellie (Elisabeth Roosevelt) je baba no podľa jej koníčkov, výbušnej povahy a obliekania tento fakt všetci ignorujú. Jej najlepší kamoši s ktorými hrá hokej, jej spoluhráči, sestra typu kráľovná plesu aj otec s ktorým pozerá na zápasy.

Lenže potom príde nový chalan.

Seth je žhavý a spúšťa rôzne nečakané reakcie aj u nepobozkanej Ellie. Čo iný nevideli, on priam hltá pohľadom a sebavedomie, drzosť akou oplýva jeho nová susedka mu padne do oka aj do srdca a po bizardnom (úžasnom) zoznámení sa po kúsičkoch zoznamujú.

V meste je ale sériový vrah a Ellie dokonale sedí na jeho popis. Sethove schopnosti narábať s nožom, jeho zapálenie pre krimi, nerešpektovanie osobného priestoru nepomáhajú faktu, že vraždy začali až po jeho príchode do mesta.

 Characters

Ako už Kelly dokázala v mojej obľúbenej Cinder a Ela, každá jedna postava je pre ňu dôležitá.

Najvýraznejšia bola samozrejme hrdinka. Ellie je úžasná a divná až jedinečná. Nosí svetre a tenisky, zbožňuje zmrzlinu a neznáša light potraviny, hrá hry na hracej konzole a ako každá teenagerka sa aj táto rybičky snaží neustálym plieskaním dostať bezpečne do vôd dospelosti.

Seth bol jediná vada problému. Áno, bol skutočne úžasný no jeho správanie keď prišlo na Ellie a okolitý svet boli príšerné. Zo začiatku som to ešte prehliadala no totálne chápem prečo si jeho posadnutosť + ochránárskosť + žiarlivosť mýlila s profilom sériového vraha.

Ďalšie postavy tiež nezaostávali. Ellina rodina bola úžasná a uzmierenie so sestrou dojemné. Kamoši prinášali len viac zábavy.

...

Dej dosť nepredvídateľný aby som sa vôbec nenudila. Skutočne nemám čo vytknúť až na zvláštne Sethovo správanie čo to dosť kazilo no celkovo som spokojná.

3,5 možno aj 4

mačičky




Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.