štvrtok, januára 1

Finding it - Cora Carmack
kniha v cz s linkami na preklad
Obdivuhodná spisovateľka vtipných, inteligentných contemporary, Coru poznajá veľa knihomoľov a kto ju nepozná, môže len ľutovať. Po Loosing it a Faking it - povedalo by sa, že lepšie to byť nemôže. Tretí diel s ďalšou postavou, neskrotnou Kelsey, preukzázal pravý opak.Fan preklad 1 dielu, 2 dielu a 3 dielu.

dielu sú súčasťou série a postavi sa prelínajú no dávajú zmysel aj sami o sebe

Kelsey bola veľmi milá postava a ak Bliss bola srdce celej skupiny a Cade zabávač a proste pohoďák, Kelsey je tá bláznivá.

Pod krásnou pretvárkou sa však skrýva všeličo ...

Kelsey mi zo začiatku prišla ... ako .... jednoducho  povedané opitá troska. Šla na potulky Európou za tatíčkove prachy, ujde od chladnokrvnej rodiny a jej tlaku no namiesto dobrodrúžstva, zmeny a nájdenia niečoho výnimočného sa v baroch len opíja s neznámimy ľuďmi a chalani sú len ďalšia forma zábavy.

Už od začiatku z anotácie vieme, že Hunt, ako inak sexi boh, je najatý bodyguard. Ako neviem kto to videl no ja som film o mladej dcére senátora či koho čo ujde na potulky so strážcom o ktorom nevie, že je strážca pozerala aj viac krát.

Z novely Seeking Her sa anglicky hovoriaci môžu dozvedieť viac o pohladnom bývalom vojakovi a dokonca vám odporúčať si to prečítať pred tým alebo na začiatku čítania Findin it lebo ukazuje ako sa k tej práci dostala a ako sa s ňou stretol a prečo.

No a samozrejme otom tu máme potulky po mestách, s Huntom ako leaderom zábavy a Kelsey ako tou navonok dokonalou a vnútri pokazenou babou čo sa jednoducho snaží nájsť svoje miesto vo svete.

Je to krásny príbeh. Na rozdiel od 1 a 2 dielu Kelsey prechádza skutočnou zmenou. Áno, vzťah je ohromne dôležitý no je to osobnejšie a hlbšie. Nejde tu len o zakázanú lásku či zmätené pocity. Ide tu o život - o dumanie nad jeho krásami aj nepeknosťami.

Je ASI najdlhšia. Ak už nie stranami, obsahom určite. Príbeh ich dvoch je na konci uzavretý, nemám problém si domyslieť pár vecí no jej vzťah s rodičmi nebol podľa mňa dotiahnutý dokonca.

Každepádne toto fakt stojí za to!!!!!Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.