streda, decembra 3

Obálka vs. Obsah (1)

Každý to už asi zažil. Prezeráte si knihy, či už v kníhkupectve alebo online, už je toho na vás trochu moc, váhate, ani neviete či si chcete túto či onú knihu prečítať ... A zrazu zbadáte JU. Vyzerá skvelo, aj anotácia je v tom nadšení nesmierne pútavá a no tak, tá obálka je DOKONALÁ.

Alebo ste čítali knihu, krásna až ju chcete odporučiť všetkým no tá obálka nestojí za nič.
V týchto článkoch vám budem pridávať rôzne obálky a rôzne obsahy. Možno na inšpiráciu k ďalšiemu čítaniu, možno len pre zaujímavosť. Ide o to porovnávať a zmyslieť sa.

Dám vám obálku a vy sa zamyslíte čo sa za ňou skráva, link na anotáciu bude hneď pod ňou.

Dám vám obsah a vy tak objektívne posúdite, bez nátlaku obálky - páči sa mi? Link na stránku s knihou bude tiež súčasťou článku.

Skúsime to teda, čo vy na to?

--------------------------------------------------------------------

Prvým kandidátom je:

9413044

GoodReads <= linkVitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.