utorok, novembra 25

Rýchle obedy


Zelenina v cestíčku a proste zapekané.
Tieto pôvodne lidlové placky som zhovadila/zjednodušila a na ich prípravu vám stačí zmiešať vajíčko s múkou a s nakrájanou opekanou zeleninou (baklažán a cuketa). Okoreniť podľa ľubovôle.


Pôvodne to mali byť také hranolčeky zeleniny a každý ma predstavovať jeden kus ale výsledok mi chutil a s nejakým dipom, trebárs aj s tofu-omáčkou čo som pomerne nedávno pripravila.


 Asi všetci tento recept poznajú no aj tak. 

Na toto jednoduché ale extrémne chutné a dlhšie na prípravu stačí nakrájať zeleninu (zemiaky, paprika, baklažán, rajčiny, cibuľa trebárs ...) a dať s trochou vody, oleja a korením (grilovacím) dať zapiecť.

Príprava netrvá dlho a môžete tak mať rýchlu chutnú večeru.


Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.