pondelok, mája 12

Odhaleno Vrstvene


Tak táto dobrota je v podstate z varechy. A ja vám ukážem ako si zo zemiaku spraviť takúto rýchlu, chutnučkú a zdravú pochúťku!
Vezmite zemiak a nakrojte ho na plátky. Táto časť je dôležitá - ide o to vytvoriť zárezy natoľko malé aby sa zemiak nerozpadol no tak veľké aby sa do nich dalo niečo vopchať.


A presne to aj spravíme - pôvodne tam bol len syr ale môžete si tam dam čokoľvek len chcete - fantázií sa medze nekladú. Ja tam mám rajčinu, camembert a olivy.


Teraz to už len poliať olivovým olejom, okoreniť podľa ľubovôle (v pôvodnej verzii zemiak priam pretekal syr takže nešetrite ;) a strčiť do trúby na takú polhodinku. Na čas môžete prikryť alobalom.


K tomu som si dala už len biely jogurt.

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.