pondelok, mája 12

Nefetujúce Feťáky aj s Nivou

Naša domáca klasika ktorú som dala spraviť mamine lebo ona ich pečie a bolo by divné jej to brať. A Vždy k nim mávame fazuľovú polievku a je to spolu úžasné!
Názov dostali asi kvôli syru feta ktorý sa do nich používa ale netuším odkiaľ recept pochádza.
Kysnuté cesto (múka, kvások) 


necháme vykysnúť.


Zatiaľ si zmiešame syry s maslom (ku každému šla 1/4 hery).


A ako je na obrázku hore potrieme vyvaľkané cesto a zabalíme


Upozornenie: syr z nich vyteká ale úprimne to vytečené je ÚŽASNÉ. Hlavne keď to trochu vyschne a chrumká to a je to zlatavo hnedé.


Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.