nedeľa, mája 4

Muffinky (z bánánikov, čokolády, vločiek a ďalších zdravovýn)


Fotorecept

Vyšľaháme celé vajíčka s cukrom a soľou.


Pridáme múku, vločky, sódu bikarbónu alebo prášok na pečenie a olej a mlieko (pre vláčnosť) .


Prihodíme kúsky banánu a čokošky.


Usilujeme sa o polohutnú konzistenciu s jasne viditeľnými kúskami č+b.


Posypeme cukrom aby boli muffinky navrchu krásne zlatavučké.


A tesne pred upečením môžeme pridať aj kúsky banánov.


Ja som to trochu prehnala s pomerom celozrnnej múky a cukru. C-múka je totiž zdravá ale na jej chuť nie sme zvyknutý a často pôsobí zvláštne čo musím potom vyvážiť cukrom. Na vrchu boli skvelé ale na spodu bez cukru ...


Džem je univerzálnym a zdravým riešením.

Kúsky banánu boli úžasné a čokoláda je čokoláda =D. Vločky ani nebolo cítiť takže pokiaľ sa ich obávate, stačí zvoliť primerané množstvo a ani nepocítite že tam sú no pritom získate potrebné živiny.

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.