štvrtok, apríla 24

Zlaté plesnivé a kvasené časy


Môj vlastný chleba, moja vlastne vymyslená nátierka. K tomu rajčiny. Hriešne jednoduché, ešte hriešnejšie chutné a pritom nevinne zdravé.

Recept na nátierku bez tavených syrov (nevedela som žiadnu takú nájsť a keďže ja nemám rada všetky tie črievka vymyslela som si vlastný):

  1. Vezmete si nivu
  2. roztlačte ju s takou jednoduchou smotanovou nátierkou (Bánoveckou napríklad, ide o zloženie - čím menej vecí okrem smotany tím lepšie, hlavne sa vyvarujte modifikovanému škrobu). 
  3. Na zriedenia pridáte biely jogurt aby chuť nebola tak intenzívna. 
Pre fanúšikov ako ja pridajte olivy, u nás im nefandia všetci takže nie sú priamo v nátierke.

A ani cesnak by nebol na zahodenie. 

A je to. Možno je to sproste jednoduché ale rozhodne chutné =). A syr sa dá eventuálne zameniť za fetu ak nemáte radi nivu.

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.