nedeľa, apríla 6

Spaghetti y Tagliatelle (Praj 2 - Cestovinové)

Olivový olej, cesnak, oregano, rajčinky, olivy. K tomu prihodíme uvarené tagliatelle, posypeme syrom a viola! Ľahké no chutnučké cestovinky sú ani nie za 10 minút hotové.


Kúzlo týchto špagiet spočíva v rôznych druhoch korení - buďte kreatívny a pridajte z každého trochu. Okrem konzervy spomínanej v prvom príspevku zo série tu máme aj tofu. Na kraji si sedká farebný šalátik, dôkaz že jedlo s anajlepšie robí zo zbytkov. Kopa mojich obedov pozostáva s toho čo minulý deň zanechal. Tentokrát to bola zelenina z ktorej sa pomocou šikovného krájača za cvhilinku spravý toto.


Tieto sú staršieho dáta a korenie je tu ešte dôležitejšie pretože okrem toho tam moc nemá. Tentokrát sa uvarené špagety osmahli hneď na cesnaku, pridalo sa korenie (osobne často fičím na sójovej omáčke) a kto vie do kelu čo =D - bolo to dávno. Ale ak napríklad nemáte trochu rajčinového pretlaku dá sa použiť kečup. Čím to je ozdobené/dochutené vidíte sami - čerstvá pažítka s camembertom a nejakým kvalitným syrom na špageti.


Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.