štvrtok, apríla 24

So.ups x2


Hranie sa zo slovíčkami ma baví a vždy sa rada zasmejem na tom že polievky (pre anglicky nehovoriacich soups) vôbec nie sú tak (so) ups - to už je po slovensky. Alebo u cesto vín sme objavili že nie sú cestou viny =D.
Tak ku tejto polievočke si ani nepamätám receptík (a to nie preto že by žiadny nebol =D) Pôvodne to mala byť krásne jednoduchá polievočka zo zeleninky ktorú sme mali po ruke ale bola jar a ja som neodolala ozdobeniu. Mäta, sedmikrásky, pažítka aj mäta, pokiaľ si dobre pamätám. Polievkové slíže k tomu.


Táto jedna nebola sama o sebe extra útok na zmysly. Na prípravu som vlastne len osmažila trochu červenú šošovicu (celá pointa polievka pretože má kopu úžasného ŽELEZA) a k tomu pridala rajčinový pretlak a S+P (sůl a pepř ;). Ale mali sme nadbytok toustového chleba a s kyslou smotanou bola nakoniec nielen zdravá ale aj vynikajúca.

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.