štvrtok, apríla 24

So so yummy

nedokončená torta, obrázok som zvolila pre jeho impresionizmus a coolovosť


Túto tortičku som vymyslela, s cieľom spraviť koláčovú verziu čokolády ale kvôli pamäti nezodpovedám za rozdieli medzi obrázkom a skutočnosťou ;)


V zásade šlo o to spraviť jednoduché cesto. Možno to bolo na spôsob piškótového =D. Na sčokoládnenie stačí pridať roztopenú čokoládu. Sami si vyberte či so smotanou, maslom alebo mliekom.


Potom už len do rúry a pekne piecť (upozorním len že kvôli čokoláde je cesto hutnejšie a treba trochu viac času takže radšej menšiu teplotu) Mne sa cesto priznám sa trochu na vrchu pripieklo. mamine to vadilo a prinútila ma ho odrezať ale úprimne, s bratom sme ho vyžrali pomyselne do poslednej omrvinky.


Tak ako ste to videli na obrázku vychladnutý korpus sa pokryje ovocím, mne sa k čokoláde najviac hodí banán a čučoriedky boli ešte lepšie. Dajú sa ale použiť aj trebárs maliny alebo jahody.


A tu je výsledok. Síce bol cukrovejší než som zamýšľala ale za to môže menej kvalitná čokoláda (moju obľúbenú nemali! =(

Vitajte

v hlave jednej začínajúcej ale nie úplne (dúfam) amatérskej spisovateľky. Toto bol môj blog o varení a čítaní - teraz sa tu chcem venovať svojej ďalšej vášni a tou je písanie.

Príspevky sú taký môj neformálny denník, kde sa môžem vyventilovať, podeliť o to čo robím (a malo by ma to aj dokopať každý deň k písaniu sa aspoň vyjadriť alebo ešte lepšie písať).

Zavediem vás do svojho myšlienkového procesu ohľadne stavania knihy, scén, postáv... pochválim sa čo som za deň stihla, prípadne pridám aj nejaký tip, ktorý niekomu bude pripadať očividný a niekomu možno aj nie.

Asi nemusím písať, že toto sú moje názory a skúsenosti a nemám na nič patent a bla, bla, bla.

Dúfam, že si tu každý spisovateľ nájde aspoň kúsok niečoho - či už je to spoločné trápenie, zaujímavá myšlienka, otázka alebo možno dokonca moje skromné rady.

Ďakujem za návštevu.